RSS

Rok 1984

Książkę George’a Orwella polecił mi kolega, kiedy chodziłam jeszcze do liceum, czyli mniej więcej 3 lata temu. Sięgnęłam po nią i podziękowałam mu za tak dobrą rekomendację 😉 Również Wam chciałabym dzisiaj polecić tę książkę.

Rok 1984 to antyutopia. Przedstawia świat na pierwszy rzut oka idealny, sprawiedliwy i uporządkowany, nie ma w nim mowy o chaosie. Każdy obywatel jest obserwowany przez 24 h na dobę. Wielki Brat nieustannie monitoruje i weryfikuje każdy pojedynczy ruch, gest, zachowanie obywatela, mogące świadczyć o utajnionej niewierności wobec państwa. Wszyscy muszą wyznawać tę samą religię, mieć takie same poglądy polityczne i oczywiście zachowywać się w taki sam sposób. Prowadzi to do tego, iż ludzie zaczynają przypominać bezmyślne maszyny.

Winston Smith – jeden z nielicznych ludzi, którzy nie dali się omamić, próbuje przeciwstawić się temu absurdalnemu systemowi. Ma świadomość, że źle się dzieje. Chce stawić opór. Jeden człowiek przeciwko całemu narodowi – myślicie, że mu się uda?

A to już nasza teraźniejszość…


Wojna to pokój.
Wolność to niewola.
Ignorancja to siła.

Pozdrawiam, Justyna

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: