RSS

44 Scotland Street

 

 

 

Książka w moim mniemaniu genialna w swej prostocie.  Sam autor Alexander McCall Smith był mi obcy do chwili obecnej. Książkę wzięłam z zaciekawieniem. Zawsze lubiłam powieści odcinkowe. 44 Scotland Street jest jedną z najmilszych książek na bure wieczory, kiedy nic tylko by się siedziało pod kocem z gorącą herbatą.

 

Prawdziwy gabinet osobowości mniej lub bardziej barwnych ale tak doskonale różnych. Na chwile towarzyszymy im w ich życiu. W otoczeniu Edynburga i jego tajemnic. Najlepszy w tej książce jest syndrom „jeszcze jeden rozdział” , bo owe są bardzo krótkie i po przeczytaniu jednego zaraz chce się wiedzieć co dalej. Aż w końcu człowiek się orientuje, że przeczytał już połowę książki. Ale czyta dalej i coraz bardziej się wciąga. Wreszcie kończy i czuje niedosyt. Właśnie jeden z niewielu minusów powieści. Szybko się kończy. Czytelnik się zastanawia co dalej… I wręcz w euforii się dowiaduje, że to była dopiero pierwsza część edyburskiego cyklu i wystarczy przeczytać resztę części.

Osobiście na razie przeczytałam tylko tą jedną część z cyklu, ale niezmiernie się ucieszyłam na myśl o przeczytaniu kolejnych. Bo jest to książka z półki „poprawiaczy nastroju”.

Pozdrawiam Zuza.

 

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: