RSS

Szkoła uczuć

„Jesienną miłość” – książkę, na podstawie której nakręcono później film zatytułowany „Szkoła uczuć”, poleciła mi koleżanka, która temat młodzieżowych filmów miała w jednym palcu. Sięgnęłam więc najpierw po książkę „Jesienna miłość” i się nie zawiodłam. Zachwyciła mnie, ujęła oraz niesamowicie wzruszyła. Jakaż wielka była moja radość, kiedy kilka lat później dowiedziałam się, iż zrealizowano film!

On – niegrzeczny, nieposłuszny i lekkomyślny obracał się w środowisku, w którym używki i wulgarne słowa były chlebem powszednim. Ona – córka pastora, grzeczna, miła i ułożona, bez religii i Boga nie wyobrażała sobie życia. Połączyła ich miłość – miłość niesamowita, wielka, głęboka, zdolna do najwyższych poświęceń. Miłość o jakiej większość z nas może sobie tylko pomarzyć…

Polecam książkę oraz film, obok tych pozycji nie da się przejść obojętnie. Co jest lepsze? Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie, jednak nieśmiało przychylam się ku książce, która naprawdę potrafi wzruszyć do łez. Pomimo faktu, iż w filmie wiele scen zostało pominiętych, jest on również wart uwagi.

Jeszcze raz zachęcam do lektury książki i obejrzenia filmu (w tej kolejności, nie odwrotnie ;))

Pozdrawiam, J.

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: