RSS

„Wokół książki”

17 Maj

Projekt odbędzie się w dniach 25-27 maja w ramach działaności MBP we Wrocławiu. Głównym jego celem jest promocja książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji, podczas których gościliśmy kilkudziesięciu autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Co roku w licznych imprezach brało udział w sumie kilka tysięcy młodszych i starszych wrocławian, którzy oprócz spotkań z autorami mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach plastycznych, literackich i muzycznych, konkursach i występach artystycznych, spektaklach teatralnych.

Biblioteki starają się zaproponować młodym czytelnikom coraz atrakcyjniejsze formy obcowania z książką, czemu służy na przykład organizowana już od sześciu lat  „Noc w bibliotece”. Od czterech lat organizujemy również rejs statkiem po Odrze – „Pływająca Biblioteka”.

W planach projektu są spotkania z autorami, noc w bibliotece czy piknik czytelniczy. Pomyśłałam, że warto o tym wspomniec. Nie wszyscy przecież zaglądają na strony internetowe bibliotek.

Pozdrawiam Z.

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 17 Maj 2012 w Atrakcje, Varia

 

One response to “„Wokół książki”

  1. canbria

    17 Maj 2012 at 20:53

    Nie słyszałam o tym projekcie, ale dzięki temu blogowi się dowiedziałam. Być może skorzystam 🙂 Dzięki za ten przydatny wpis 😉

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: